Border War Records

Border War Records

Boys All-Time Meet Records

EventAthlete/sYear in School School/TeamTime/MarkYear
100 Meter DashJoshua SuttonSRMICDS10.64 2019
110 Meter HurdlesN/AN/AN/AN/AN/A
200 Meter DashJoshua SuttonSRMICDS22.25 2019
300 Meter HurdlesN/AN/AN/AN/AN/A
400 Meter DashKenneth TownsendSRMICDS53.57 2019
800 Meter RunSamuel ElfrinkSRSaxony Lutheran2:08.29 2019
1,600 Meter RunCarson SandersSROrchard Farm4:25.59 2019
3,200 Meter RunCaleb CorneliusSRSaxony Lutheran10:01.47 2019
Shot PutChase WatersSRFox51'03.002019
DiscusJames DaySRLutheran South121'07 2019
JavelinChris PalmerSRSaxony Lutheran153'02 2019
High JumpN/AN/AN/AN/AN/A
Pole VaultTommaso MaioccoSRMICDS11'06.00 2019
Long JumpBrennan KnippingJRHermann21'01.50 2019
Triple JumpN/AN/AN/AN/AN/A
4 x 100 Meter Relay1. Malcolm Johnson-thompson
2. Antonio Gines
3. Rico Singleton
4. Ryan Landers
JR
JR
SO
FR
Lift for Life44.23 2019
4 x 200 Meter Relay1. Antonio Gines
2. Malcolm Johnson-thompson
3. Rico Singleton
4. Ryan Landers
JR
JR
SO
FR
Lift for Life1:34.21 2019
4 x 400 Meter Relay1. Carlos Spann
2. Jermaine Coleman
3. Jaylon Hicks
4. Tre'veon Fisher
SR
JR
SR
JR
Lift for Life3:55.00 2019
4 x 800 Meter Relay1. Michael Gira
2. Luke McCollough
3. Andrew Kuznetsov
4. Harrison Brown
SR
SR
FR
FR
MICDS10:13.01 2019

Girls All-Time Meet Records

EventAthlete/sYear in School School/TeamTime/MarkYear
100 Meter DashJhordin GalmoreSR MICDS12.452019
100 Meter HurdlesScout RegularJRIncarnate Word15.062019
200 Meter DashJhordin GalmoreSRMICDS26.472019
300 Meter HurdlesOlivia Clines JRIncarnate Word47.292019
400 Meter DashQuierra JohnstonJRFt. Zumwalt East1:01.152019
800 Meter RunDelaney StrausFRMarion County2:22.172019
1,600 Meter RunMacy SchelpSOLutheran South5:16.662019
3,200 Meter RunAmie MartinSRFox11:45.582019
Shot PutShelonda ThomasSRFt. Zumwalt East36'00.002019
DiscusMacy MoreheadSRSaxony Lutheran116'022019
JavelinMegan FortnerSRNorthwest111'102019
High JumpErica SchamelJRNorthwest5'01.002019
Pole VaultKelly RossJR MICDS10'03.002019
Long JumpScout RegularJRIncarnate Word17'03.002019
Triple JumpZuri ReidSR MICDS36'02.502019
4 x 100 Meter Relay1. Kiya Spraggins
2. Savannah Schmidt
3. Abby Frakenreiter
4. Brooke Jones
JR
JR
SR
SR
Lutheran South52.572019
4 x 200 Meter Relay1. Eunice Antwi
2. Quierra Johnston
3. Madeline Rowold
4. Maiya Woelbling
SO
JR
FR
JR
Ft. Zumwalt East1:53.072019
4 x 400 Meter Relay1. Isabella Deckard
2. Briann Jenkins
3. Khloe Koch
4. Abigail Thomason
FR
SR
SR
SO
Saxony Lutheran4:31.992019
4 x 800 Meter Relay1. Abigail Thomason
2. Anna Thomason
3. Stacie Bangert
4. Clara Yokley
SO
FR
SO
JR
Saxony Lutheran11:09.072019