Licensed to TRXC Timing, LLC - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 2/24/2022 11:46 AM
                  GLVC Championships - 2/26/2022 to 2/27/2022                  
                      Entries and Results by TRXC Timing                       
                     Hosted by University of Indianapolis                      
                                 Meet Program                                  
 
Event 24  (M) 800 M. Run
===============================================================================
 Three Alley Two Turn Start
 Alley One - Hip # 1,2,3, or Seed 3,6,8
 Alley Two - Hip # 4,5,6 or Seed 1,4,7
 Alley Three - Hip # 7,8, or Seed 2,5,
        GLVC:  1:51.07  2016        Sergio Miranda, Lewis                      
    DII Prov:  1:54.47                                                         
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Gage McElhaney                FR S.B.U.              1:59.23 
  2  Gavin Love                    FR Missouri-St.        2:02.08 
  3  Andrew Lofgren                JR S&T                      NT 
  4  Rick Pflanz                   FR U.S.I.              1:57.14 
  5  Matthew Ingle                 FR W.J.C.              1:59.73 
  6  Brett Griesbaum               JR T.S.U.                   NT 
  7  Michael Jarvis                JR Lewis               1:57.54 
  8  Seth Kasinger                 FR McKendree           2:01.19 
Section 2  Timed Finals
  1  Devon Whitaker                FR Indy                1:55.43 
  2  Brody Hudson                  FR Lindenwood          1:56.38 
  3  Harnoor Dosanjh               SO Indy                1:56.47 
  4  Dillon Pottschmidt            FR Lewis               1:55.31 
  5  Daniel Arimi                  SO Lewis               1:55.54 
  6  Cole Sutton                   FR Drury               1:56.46 
  7  Liam Lynch                    JR Drury               1:55.31 
  8  Aubrey Smith                  FR Lewis               1:55.88 
Section 3  Timed Finals
  1  Troy Davidson                 SO S.B.U.              1:53.23 
  2  Dan Ford                      SR Lewis               1:53.53 
  3  Madison King                  JR U.S.I.              1:54.16 
  4  Ben Nagel                     JR Indy                1:50.84 
  5  Will O'Keefe                  SR S.B.U.              1:53.35 
  6  Matt Moler                    JR Drury               1:54.11 
  7  Maxime Touron                 FR Lindenwood          1:51.36 
  8  Timothy Legemet               FR Quincy              1:53.47