Licensed to TRXC Timing, LLC. - Contractor License
                                        HY-TEK's Meet Manager 6/4/2015 09:47 PM
                    2015 NIKE Festival of Miles - 6/4/2015                     
                               Presented by NIKE                               
                         Saint Louis Univ. High School                         
                                    Results                                    
 
Girls 700 M. Run Split First Bank
=========================================================================
        Meet: M 1:50.65  2014        Hannah Long                               
14' Champion:   1:50.65  2014        Hannah Long                               
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
Finals
  1       Chapman, Larkin     JR Muscatine                       1:52.65  
  2       Howat, Paityn       JR Central (S.J.)                  1:53.10  
  3       Hackbarth, Michael  JR Downers G.S.                    1:53.13  
  4       Bailey, Allison     JR Kickapoo                        1:53.56  
  5       Shawver, Jana       FR L.S.W.                          1:53.60  
  6       Liz, Karina         JR Aurora Central                  1:53.62  
  7       Fane, Parker        JR St James                        1:54.81  
  8       Cardenas, Tami      SR O'Fallon                        1:55.31  
  9       Somers, Taylor      SO Millard S.                      1:55.45  
 10       White, Carolyn      SR Festus                          1:56.09  
 
Girls 1500 M. Run Split SLIR
=========================================================================
        Meet: M 4:36.78  2014        Mary Blankemeier                          
14' Champion:   4:36.78  2014        Mary Blankemeier                          
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1       Menghini, Melissa   JR Summit                          4:41.13  
  2       Workman, Claire     SO Summit Prep                     4:41.65  
  3       Klausen, Grace      SR B.S.S.                          4:41.72  
  4       Mallory, Shian      JR Houston                         4:43.50  
  5       Friesen, Ellie      SO Osage                           4:49.45  
  6       Deines, Hannah      JR Villa Duchesne                  4:49.83  
  7       Schelp, Riley       FR Lutheran S.                     4:50.04  
  8       Moreno, Trina       JR Urbandale                       4:50.25  
  9       Bogina, Kaylee      SR Arma-N.E.                       4:50.75  
 10       Trube, Courtney     SR Lafayette                       4:50.91  
 11       Chandler, Kyandra   SR Nettleton                       4:52.08  
 12       Wollmering, Erica   JR Kirksville                      4:52.43  
 13       Larson, Elise       SR Lafayette                       4:54.27  
 14  3431 Wilson, Mackenzie   JR Bolles                          5:00.14  
 15       Noah, Julia         JR Urbandale                       5:00.16  
 --       Middleswart, Casey  UN Urbandale                           DNF  
 
Girls 1500 M. Run Split JH
=========================================================================
        Meet: M 4:47.49  2010        Hannah Long                               
14' Champion:   4:55.79  2014        Ellie Friesen                             
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1  3429 Weaver, Jennifer     8 Stl. Blazers                    4:46.81M 
  2  3420 Ping, Grace          7 Winona Cotte                    4:47.37M 
  3  3401 Ayers, Claire        8 Washington                      4:52.47  
  4  3426 Sovereign, Olivia    8 Johnson C.C.                    4:59.98  
  5  3412 Lister, Mariah       8 Grain Valley                    5:09.13  
  6  3423 Ronzone, Megan       8 Annunciation                    5:15.91  
  7  3408 Holmes, Krysten      8 Ultimate Speed                  5:16.85  
  8  3405 Goldfarb, Kylie      6 New City                        5:16.97  
  9  3406 Gooden, Allyson      7 Nipher                          5:17.09  
 10  3414 Marti, Katelyn       8 Highland                        5:18.05  
 11  3421 Ping, Lauren         7 W.A.C.                          5:20.23  
 12  3419 Penney, Victoria     7 Stl. Blazers                    5:20.41  
 13  3417 Moore, Sarah         8 St. Genevieve                   5:21.44  
 14  3416 Mitchell, Ailey      7 Shelbyville                     5:24.53  
 15  3410 Lang, Meredith       8 Nipher                          5:25.25  
 16  3403 Cox, Kate            8 Holy Spirit                     5:30.11  
 17  3452 Stricklin, Nautica   8 Herculaneum                     5:30.12  
 18  3422 Ragan, Elisabeth     7 Stl. Blazers                    5:30.45  
 19  3411 Lesher, Savannah     6 Stl. Blazers                    5:30.53  
 20  3413 Lombardo, Anna       6 Stl. Blazers                    5:30.78  
 21  3407 Hengehold, Samanth   7 Highland                        5:32.23  
 22  3404 Eddings, Remmie      7 Central                         5:38.18  
 23  3402 Becker, Lily         8 Highland                        5:38.96  
 24  3451 Enghauser, Emily     8 Herculaneum                     5:40.02  
 25  3418 Morrison, Eva        8 Stl. Blazers                    5:40.70  
 
Girls 1500 M. Run Split BRR
=========================================================================
        Meet: M 4:28.30  2014        Stephanie Jenks                           
14' Champion:   4:28.30  2014        Stephanie Jenks                           
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1       Jenks, Stephanie    JR Linn-Marr                       4:28.48  
  2       Logue, Cailie       SO Girard                          4:33.44  
  3       West, Anna          JR Lafayette                       4:35.09  
  4       Reed, Lexi          JR D'Evelyn                        4:35.71  
  5       Campbell, Ann       SR St.Teresa's                     4:36.28  
  6       Huckabee, Micah     SR Cabot                           4:37.93  
  7       Werner, Taylor      SR St. Genevieve                   4:38.83  
  8       Ronzone, Madison    JR Rosary                          4:39.66  
  9       Raynor, Jade        SR Kickapoo                        4:42.58  
 10       Brookover, Hannah   JR Calvary Chr.                    4:43.46  
 11       Nicholson, Sarah    JR Lafayette                       4:43.59  
 12       Drum, Chelsea       JR Jackson                         4:43.99  
 13       Funkenbusch, Kayla  SR Rock Bridge                     4:44.09  
 14       Jerman, Mia         JR St. Genevieve                   4:46.48  
 15       Pierson, Hannah     JR Marquette                       4:48.54  
 --       Safi, Rama          SR Eureka                              DNF  
 
Women 700 M. Run Split UMB Bank
=========================================================================
        Meet: M 1:44.09  2014        Heather Kampf                             
14' Champion:   1:44.09  2014        Heather Kampf                             
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1       Thomas, LaTavia     UN N.J.N.Y. T.C.                   1:43.18M 
  2       Wallace, Lauren     UN Oiselle                         1:43.76M 
  3       Leinert, Shannon    UN Brooks/S.F.A.                   1:44.07M 
  4       Malasarte, Megan    UN Brooks Beast                    1:45.60  
  5       Long, Hannah        SR Unattached                      1:46.11  
  6       Cazzola, Christy    UN Oiselle                         1:46.95  
  7       Curry, Krishna      UN Unattached                      1:47.50  
 --       Levin, Samantha     UN Gateway United                      DNF  
 
Boys 700 M. Run Split First Bank
=========================================================================
        Meet: M 1:36.33  2014        Daniel Chan                               
14' Champion:   1:36.33  2014        Daniel Chan                               
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1       Orange, Carlton     SR Memphis U.                      1:33.43M 
  2       Case, Darrien       SR Park Hill S.                    1:35.83M 
  3       McKenzie, Logan     SR McMin County                    1:37.51  
  4       Teubel, Nolan       JR Mount Vernon                    1:37.59  
  5       Davila, Luis        SR Summit                          1:37.84  
  6       Sandquist, Chris    SR Sacred Heart                    1:38.02  
  7       Fiene, Nicholas     SR Illiana C.                      1:38.05  
  8       Bailey, Griffin     JR Oakville                        1:38.89  
  9       Lawson, Tyler       SR Webster                         1:38.95  
 
Boys 1500 M. Run Split SLIR
=========================================================================
        Meet: M 4:00.73  2014        Simon Thorpe                              
14' Champion:   4:00.73  2014        Simon Thorpe                              
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1       Davis, Jonathan     JR Oakwood                         3:55.80M 
  2       Weisel, Ben         SR Father Ryan                     3:56.04M 
  3       Hodgson, Dylan      SR Washington Cnty.                3:56.77M 
  4       Schoenthal, Wes     SR Edwardsville                    3:57.28M 
  5       Nownes, John        SR Creighton Prep.                 3:57.46M 
  6       True, Kyler         SO Olpe                            3:59.00M 
  7       Barrett, Camden     SR West Plains                     3:59.13M 
  8       Brown, Graham       SR Palatine                        3:59.59M 
  9       Fryman, Trenton     JR North Oldham                    3:59.88M 
 10       Thomas, Matthew     JR Saint Xavier                    4:00.34M 
 11       Sommer, Karson      JR Pleasant Valley                 4:02.88  
 12       Hill, Pierce        SR Catholic H.S.                   4:08.56  
 13       Staub, Chris        SR Jenks                           4:13.05  
 14       O'Keefe, Will       SO Granite City                    4:17.39  
 --       Jackson, Shayne     SR S.L.U.H.                            DNF  
 
Boys 1500 M. Run Split JH
=========================================================================
        Meet: M 4:22.28  2013        Zack Long                                 
14' Champion:   4:30.53  2014        Brandon Miller                            
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1  3437 Miller, Brandon      7 Ultimate Speed                  4:14.88M 
  2  3446 Williams, Lazarus    7 Ultimate Speed                  4:22.05M 
  3  3447 O'Keefe, Andrew     UN Unattached                      4:24.63  
  4  3440 Schroeder, Cole      8 Burlington                      4:28.76  
  5  3435 Ewer, Jacob          8 Kearney                         4:31.91  
  6  3432 Baker, Christian     8 Nipher                          4:33.65  
  7  3439 Sanders, Carson      8 Ultimate Speed                  4:35.55  
  8  3434 Bushur, Jefferson    6 Triad                           4:38.56  
  9  3438 Pifer, Jack          7 St. Boniface                    4:38.96  
 10  3441 Staats, Keegan       8 Pleasant Ridge                  4:39.13  
 11  3433 Blanco, George       7 P.A.L.                          4:41.97  
 12       Woodward, Kyle       7 Unattached                      4:42.22  
 13  3449 Sommer, Kole         6 Pleasant Valley                 4:44.93  
 14  3442 Stuhlsatz, Luke      7 Mill Creek                      5:02.13  
 15  3450 Deuster, Jacob       8 Stl. Blazers                    5:11.34  
 16  3445 Ward, Eli            7 Waterloo                        5:12.66  
 17  3448 Wright, Michael      8 Hillsboro                       5:16.67  
 
Boys 1500 M. Run Split BRR
=========================================================================
        Meet: M 3:49.90  2014        Spencer Haik                              
14' Champion:   3:49.90  2014        Spencer Haik                              
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1       Conlin, Sean        SR F.Z.E.                          3:51.60  
  2       Warren, Heath       JR Springfield                     3:52.29  
  3       Pollard, Thomas     SR Gilbert                         3:52.80  
  4       Young, Ben          SR Tates Creek                     3:53.24  
  5       Schweizer, Ryan     JR Dowling Catholic                3:53.25  
  6       Barrett, Ben        SR Norman North                    3:53.48  
  7       Richards, Bryce     SR Mundelein                       3:54.04  
  8       Davidson, Dustan    JR S.L.U.H.                        3:55.25  
  9       Smith, Brody        JR Cody                            3:55.56  
 10       Clevenger, Ryan     SR Downers G.N.                    3:57.16  
 11       Penrod, Zack        SR Raytown                         3:57.37  
 12       Haines, Alec        JR Lafayette                       3:57.76  
 13       Fields, Brennan     JR Madison C.                      3:59.88  
 14       Ganahl, Kevin       SR Marquette                       4:00.58  
 15       Quisenberry, Dylan  JR Lafayette                       4:07.35  
 --       Sullivan, Jack      SR S.L.U.H.                            DNF  
 
Men 1500 M. Run Split SLTC
=========================================================================
        Meet: M 3:38.85  2014        Jordan McNamara                           
14' Champion:   3:38.85  2014        Jordan McNamara                           
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1       Pennel, Tyler       UN Reebok/ZAP                      3:42.47  
  2       Fisher, Grant       SR Unattached                      3:43.25  
  3       Braun, Aaron        UN Adidas                          3:43.66  
  4       McNamara, Jordan    UN Nike O.T.C.                     3:43.73  
  5       Dalquist, Austen    UN Unattached                      3:44.19  
  6       Bolas, Jack         UN N.J.N.Y. T.C.                   3:44.53  
  7       Burkstrand, Travis  UN Brooks                          3:45.06  
  8       Fernandez, Eric     UN Hoka Naz. Elite                 3:46.14  
  9       Benson, Doug        UN T.R.Eugene                      3:48.50  
 10       Hudgins, Brandon    UN Loaded Anarchy                  3:48.90  
 11       Schmitz, Tommy      UN Brooks/S.F.A.                   3:49.34  
 12       Hoover, Caleb       UN Unattached                      3:50.69  
 13       Bruce, Ben          UN Hoka Naz. Elite                 3:53.37  
 --       Stockberger, Danie  UN Team Indiana                        DNF  
 
Mixed 400 M. Mascot
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1       Lancer, Louie the    M Lafayette                         50.35  
  2       Viking, The          M Parkway N.                        50.41  
  3       Colt, The            M Parkway C.                        51.07  
  4       Leo, *               M F.Z.E.                            53.61  
  5       Falcon, Freddie th   M Summit                            54.00  
  6       Longhorn, Wesley T   M Parkway W.                        56.19  
  7       The Bear, Ursula     W Ursuline                          56.83  
  8       Dragon, The          M St. Mary's                      1:02.97  
  9       Billiken, Jr.        M S.L.U.H.                        1:04.71  
 10       Tiger, Festus        M Festus                          1:08.98  
 11       Dragon, Gene The     M St. Genevieve                   1:09.00